Fakt

Pionierska operacja, Reksio ma nową łapę

Fakt W dniu 11 stycznia 2013, w internetowym wydaniu gazety “Fakt” ukazał się poniższy artykuł.

Pionierska operacja, Reksio ma nową łapę

Reks (5 l.), pies z Łodzi może trafić do historii weterynarii. Na psie przeprowadzona została pionierska operacja wszczepienia protezy łapy. Reks, którego prawdziwą łapkę trzeba było amputować już zaczyna sobie dobrze radzić ze sztuczną nogą. Biega po schodach, spaceruje. Do pełni szczęścia jest mu potrzebny pełen miłości dom.

O Reksiu pisaliśmy już w Fakcie. To właśnie on został uratowany przez strażników miejskich w Anstazewie. Strażników zaprowadził do niego jego czworonożny przyjaciel – Cygan. Reks został potrącony przez samochód i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Pilnował go cały czas czarny kundel Cygan. Niestety noga Reksa wymagała poważnej interwencji lekarskiej. – Wdała się martwica, noga gniła, nie goiła się. Usunęliśmy chore tkanki, zastosowaliśmy lekarstwa. Reks jest dużym psem, ale bardzo grzecznym, łagdnym. To pacjent z gatunku tych, którzy pozwalają sobie pomóc – mówił nam doktor Paweł Sieradzki z łódzkiej lecznicy.

Niestety nerw w nodze był uszkodzony, doszło do niedowładu i przykurczu ścięgien. Reks traktował swoją nogę jak obce ciało, nie miał w niej czucia, gryzł ją, a podpierając się na łapie poździerał ją. Głębokie rany nie chciały się goić. Aby uniknąć powikłań kończynę trzeba było amputować. Doktor Sieradzki podjął się jednak wszczepienia protezy łapy.

Metalowy implant został połączony cementem kostnym z kością promieniową. Reks jest wciąż pod obserwacją, przyjmuje antybiotyki. Jak na razie zajmuje się nim Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt ?Schronisko?. – Reksio jest cudownym, spokojnym psem. Kocha ludzi, lubi koty. Dostanie teraz nowy kojec, by poruszał się po nim swobodnie. Potem zainstalujemy mu ortopedyczny bucik. Cały czas mamy nadzieję, że Reksio znajdzie jeszcze kochającego właściciela. Będziemy pewnie organizować casting na pana czy panią Reksia. Z naszej strony osoba, która go adoptuje nie będzie pozbawiona pomocy mówi Bogumiła Skowrońska- Warecka, prezes Stowarzyszenia Schronisko.

Pionierska operacja, Reksio ma nową łapę
Fakt

 

CZYTAJ TEŻ:
Pies uratował przyjaciela – psa [ZDJĘCIA+FILM]
Pies ratował psa. Zatrzymał Straż Miejską [ZDJĘCIA]
Reks z Anastazewa będzie leczony w Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Statystyki

0336651
Wizyt dziś: 43
Wszystkich: 336651
Kliknięć dziś: 183
Gości online: 1

Pacjenci

IMG_20180201_160616590 img_1299957299_511_lg img_1299957588_247_lg

Kontakt

Przychodnia weterynaryjna
NA STOKACH
Janosika 143 A, Łódź 92-108
e-mail: weterynarz[at]nastokach.pl
Telefon: 042-679-24-24

Więcej

Pin It on Pinterest

Translate ?